Tanıyanınız var mı acaba?
Thread poster: Selma Dogan
Selma Dogan
Selma Dogan  Identity Verified
Local time: 19:27
English to Turkish
+ ...
Nov 9, 2021

Merhaba,

Uzun süredir ABD’deki bir klinik araştırma firmasından ara ara iş alıyorum. Bu firma benimle aynı anda aynı çeviriyi bir arkadaşımıza daha yaptırıyordu ve sonra da ikimizin telefonla görüşüp ortak bir metinde uzlaşmamızı istiyordu. Bazen yılda birkaç kez telefonda görüştüğüm bu arkadaşımızın ismi Fatma Matur ve prozdaki ismi de mediko. Tercümelerini çok beğendiğim, birlikte iyi çalıştığım ama yüzyüze hiç görüşmediğim bu a
... See more
Merhaba,

Uzun süredir ABD’deki bir klinik araştırma firmasından ara ara iş alıyorum. Bu firma benimle aynı anda aynı çeviriyi bir arkadaşımıza daha yaptırıyordu ve sonra da ikimizin telefonla görüşüp ortak bir metinde uzlaşmamızı istiyordu. Bazen yılda birkaç kez telefonda görüştüğüm bu arkadaşımızın ismi Fatma Matur ve prozdaki ismi de mediko. Tercümelerini çok beğendiğim, birlikte iyi çalıştığım ama yüzyüze hiç görüşmediğim bu arkadaşımızın Ankara’da yaşadığını, bir tıp doktoru olduğunu biliyorum ama tüm bilgim bu. Geçen yaz bu firma bir proje için kendisine ulaşmış. Projenin sonuna doğru Fatma Hanım rahatsızlandığını yazmış ama projeyi tamamlayabilirim demiş. Fakat sonra tüm iletişim kesilmiş. Bana da haber verdiler. Ağustos ayından beri arıyorum, mesaj atıyorum. Sonuç yok. Amerikalılar bugün tekrar sordular. Aklıma buraya da yazmak geldi. Tanıyanınız var mı acaba? İyi haberlerini alırız inşallah.

Hepinize teşekkürler, saygılar...
Collapse

Halil Ibrahim Tutuncuoglu
Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Büyük ihtimal evlenmiştir :) Nov 10, 2021

İnşallah başına kötü bir şey gelmediyse. O isimle sadece böyle bir kişi var:
https://www.linkedin.com/in/fatma-matur-158a0a20?originalSubdomain=tr

e-mail, telefon falan üzerinden internet araştırması yapmışsınızdır herhalde. Bu Japonların buharlaşma durumuna benziyor....
See more
İnşallah başına kötü bir şey gelmediyse. O isimle sadece böyle bir kişi var:
https://www.linkedin.com/in/fatma-matur-158a0a20?originalSubdomain=tr

e-mail, telefon falan üzerinden internet araştırması yapmışsınızdır herhalde. Bu Japonların buharlaşma durumuna benziyor.
https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-57816889

Jouhatsu (Japanese: 蒸発, Hepburn: Jōhatsu, lit. "evaporation") or johatsu refers to the people in Japan who purposely vanish from their established lives without a trace.[1] This phenomenon can be seen all over the world, such as the United States, the United Kingdom, and Germany.[1][2] However, it is likely more prevalent in Japan given certain cultural factors.[

[Edited at 2021-11-10 16:48 GMT]
Collapse

Selma Dogan
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Teşekkürler Nov 10, 2021

İnşallah kendisi iyidir. Şu korona ortamı çok tedirgin edici.

Japonların yaptığı gerçekten ilginçmiş. Bir yaşıma daha girdim.

Türkiye
Turkish to English
+ ...
:)) sizi yaşlandırdım durup dururken Nov 25, 2021

Selma Dogan wrote:

İnşallah kendisi iyidir. Şu korona ortamı çok tedirgin edici.

Japonların yaptığı gerçekten ilginçmiş. Bir yaşıma daha girdim.

Selma Dogan
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
İyi haber Jan 19, 2022

Fatma Hanım bugün bana mesaj yolladı. Uzun ve ağır bir covid geçirmiş. Şimdi iyiymiş.
Gerçekten çok sevindim:)

Özgür Salman

Türkiye
Turkish to English
+ ...
Geçmiş olsun diyelim Jan 25, 2022

Gerçekten çok garip bir çağda yaşıyoruz. Yakında Süpermen falan gelse gökten şaşmam. Hoş Allah bilir Metaverse'de bu da oluyordur herhalde.

[Edited at 2022-01-25 19:02 GMT]

Selma Dogan

Özgür Salman
Özgür Salman  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...

Moderator of this forum
. Jan 25, 2022

Ne güzel. Biraz esrarengiz bir durumdu. Biz de geçmiş olsun diyelim o zaman

Selma Dogan

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Forbes 2022 List Aug 26, 2022

Dünyada "2022 Forbes America's Richest Self-Made Women" listesinde 10. sırada olan ve $2.6 milyar net servete sahip Türk kadınlar da var.

https://www.forbes.com/profile/eren-ozmen/?list=self-made-women&sh=4bbf8aa16fc0

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Tanıyanınız var mı acaba?

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »