Arbitraż: glycol peels
Tópico cartaz: leff
leff
leff  Identity Verified
Local time: 12:38
inglês para polonês
+ ...
In memoriam
May 15, 2003

W pytaniu:

http://www.proz.com/glossary/435179



Asker z czterech dosyć podobnych odpowiedzi wybrał pierwszą. I niby wszystko w porzadku. Tyle że do Glosariusza wstawił odpowiedź dodaną przez odpowiadajacego w notce, a akurat ta odpowiedź jest błędna! Bo kwas glikolowy, czyli inaczej kwas hydroksyoctowy (AHA) to zupełnie co innego niż glikol. Taki peeling nosi po angielsku na
... See more
W pytaniu:

http://www.proz.com/glossary/435179



Asker z czterech dosyć podobnych odpowiedzi wybrał pierwszą. I niby wszystko w porzadku. Tyle że do Glosariusza wstawił odpowiedź dodaną przez odpowiadajacego w notce, a akurat ta odpowiedź jest błędna! Bo kwas glikolowy, czyli inaczej kwas hydroksyoctowy (AHA) to zupełnie co innego niż glikol. Taki peeling nosi po angielsku nazwę \'AHA peels\', ewentualnie \'Glycollic Acid Peels\'. Tak więc zapis w Glosariuszu powinien zostać zmieniony na \'peeling glikolowy\' lub \'peeling glikolem\'.



pozdrawiam

Leszek
Collapse


 
Ruadh
Ruadh
Polônia
Local time: 12:38
inglês para polonês
mam nieśmiałe wrażenie May 15, 2003

że jednak jest to peeling kwasem glikolowym, natomiast glikol propylenowy stanowi w kosmetykach czynnik nawilżający



...
See more
że jednak jest to peeling kwasem glikolowym, natomiast glikol propylenowy stanowi w kosmetykach czynnik nawilżający



http://www.bio-med.pl/efektywny_peeling.html



http://orion.pct.pl/bazy/wyroki.nsf/8f582b241a96ae5dc1256cf00025beba/710bb286a5760cd8c1256c760000f2f3?OpenDocument











Collapse


 
Ruadh
Ruadh
Polônia
Local time: 12:38
inglês para polonês
jeszcze jeden link do sprawy May 15, 2003

http://www.totalskincare.com/library/totalskincare_p_polypropylene-glycol.html

 
leff
leff  Identity Verified
Local time: 12:38
inglês para polonês
+ ...
CRIADOR(A) DO TÓPICO
In memoriam
A wystarczyło zajrzeć... May 15, 2003

Quote:


On 2003-05-15 13:47, Ruadh wrote:

że jednak jest to peeling kwasem glikolowym, natomiast glikol propylenowy stanowi w kosmetykach czynnik nawilżający





...do linku w mojej odpowiedzi
<... See more
Quote:


On 2003-05-15 13:47, Ruadh wrote:

że jednak jest to peeling kwasem glikolowym, natomiast glikol propylenowy stanowi w kosmetykach czynnik nawilżający





...do linku w mojej odpowiedzi

http://www.hair-clinic.poznan.pl/kwartalnik/numer/artykul/1289



gdzie omówione sa rozmaite metody peelingu. ▲ Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Polônia
Local time: 12:38
Membro (2004)
alemão para polonês
+ ...
A teraz przeczytajcie to (o glikolu propylenowym): May 15, 2003

OPIS ODZIALYWANIA NA CZLOWIEKA



Ze wzgledu na mala lotnosc, glikol stwarza zagrozenie przy wysokich

temperaturach lub w przypadku wypicia duzej dawki.

Glikol propylenowy dziala narkotycznie, a ponadto moze powodowac uszkodzenie

osrodkowego ukladu nerwowego, rdzenia kregowego, nerek i watroby.

Pary glikolu dzialaja drazniaco na drogi oddechowe, oczy i skore.

Przy zatruciu doustnym wystepuja ob- jawy w postaci bolu g
... See more
OPIS ODZIALYWANIA NA CZLOWIEKA



Ze wzgledu na mala lotnosc, glikol stwarza zagrozenie przy wysokich

temperaturach lub w przypadku wypicia duzej dawki.

Glikol propylenowy dziala narkotycznie, a ponadto moze powodowac uszkodzenie

osrodkowego ukladu nerwowego, rdzenia kregowego, nerek i watroby.

Pary glikolu dzialaja drazniaco na drogi oddechowe, oczy i skore.

Przy zatruciu doustnym wystepuja ob- jawy w postaci bolu glowy, zawrotow,

nudnosci, sennosci. W ciezkich przy- padkach moze wystapic utrata swiado- mosci

az do spiaczki, ktora moze wy- wolac uszkodzenie mozgu.

Inne objawy mogace wystapic po zatru- ciu glikolem to niewydolnosc ukladu

oddechowego, bialkomocz a takze ciez- kie uszkodzenie nerek.



To tak na marginesie.



Pozdrawiam

Andrzej
Collapse


 
leff
leff  Identity Verified
Local time: 12:38
inglês para polonês
+ ...
CRIADOR(A) DO TÓPICO
In memoriam
Czegóż się nie robi dla urody ;-) May 15, 2003

Quote:


On 2003-05-15 14:34, andrzejl wrote:

OPIS ODZIALYWANIA NA CZLOWIEKA



Ze wzgledu na mala lotnosc, glikol stwarza zagrozenie przy wysokich temperaturach lub w przypadku wypicia duzej dawki.





A tak na poważnie, to sprawdziłem trochę linków z hasłem \'glycol peels\' i faaktycznie, w większości odnoszą się one do peelingu AHA. Niewykluczone, że niegdyś dokonyw... See more
Quote:


On 2003-05-15 14:34, andrzejl wrote:

OPIS ODZIALYWANIA NA CZLOWIEKA



Ze wzgledu na mala lotnosc, glikol stwarza zagrozenie przy wysokich temperaturach lub w przypadku wypicia duzej dawki.





A tak na poważnie, to sprawdziłem trochę linków z hasłem \'glycol peels\' i faaktycznie, w większości odnoszą się one do peelingu AHA. Niewykluczone, że niegdyś dokonywano peelingu właśnie glikolem, a później zarzucono to na rzecz kwasu glikolowego nie zmieniając nazwy. Co mnie zresztą nie dziwi, bo na większość nie-chemików samo słowo \'kwas\' działa odstraszająco.



Czyli może faktycznie wpis do Glosariusza jedynie uzupełnić o \'peeling glikolowy\'? ▲ Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Polônia
Local time: 12:38
Membro (2004)
alemão para polonês
+ ...
Ja sobie tak myślę (jako laik), May 15, 2003

że tu jest jakieś poplątanie. Z mojej skromnej wiedzy wynika, że glikol to rzeczywiście raczej środek nawilżający, natomiast do peelingu służy raczej kwas.

I słowo \"kwas\" w kontekście kosmetycznym znów nie musi brzmieć odstraszająco, bo tam używa się często kwasów, na przykład owocowych.

Choćby tu:

NeoStrata Żel AHA 15%. - Opis: 15% kwasu glikolowego. Choroby związane z uogólnionym nadmiernym rogowaceniem, rogowaceniem dłoni i stóp, nadmi
... See more
że tu jest jakieś poplątanie. Z mojej skromnej wiedzy wynika, że glikol to rzeczywiście raczej środek nawilżający, natomiast do peelingu służy raczej kwas.

I słowo \"kwas\" w kontekście kosmetycznym znów nie musi brzmieć odstraszająco, bo tam używa się często kwasów, na przykład owocowych.

Choćby tu:

NeoStrata Żel AHA 15%. - Opis: 15% kwasu glikolowego. Choroby związane z uogólnionym nadmiernym rogowaceniem, rogowaceniem dłoni i stóp, nadmiernym rogowaceniem w okolicach kolan, łokci i innych miejsc, rogowaceniem mieszkowym i nadmiernym, ograniczonym rogowaceniem nie związanym z mieszkami jak zmiany o charakterze rybiej łuski (ichtiosis) i zmiany łuszczycowe (psoriasis).

Wskazany jest również do stosowania na zmiany trądzikowe na plecach, dekolcie itp. o różnorodnym charakterze i na zmiany potrądzikowe takie jak przebarwienia i blizny.

Opak. 50g.

ze strony:

http://www.bio-med.pl/aha.html

na której są same kwasy.

Na tym kończę, bo przecież nie można tego ciągnąć w nieskończoność (jak ostatnio pięknie powiedział poseł Jan Maryśka \"ad mortem defecatum\").

Pozdrawiam

Andrzej
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderador(es) deste fórum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Arbitraż: glycol peels






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »